Jak mapovat svůj menstruační cyklus

Těhotenství je o načasování. Chcete se ujistit, že jsou splněny podmínky pro vajíčka a spermie. Váš menstruační cyklus vám dá signál o tom, kdy je vaše tělo připraveno k zahájení procesu.

Prvním krokem je seznámit se s dny, kdy jste nejvíce plodná. Většina žen má 28denní menstruační cyklus. To znamená, že máte asi 6 dnů každý měsíc, kdy můžete otěhotnět. To zahrnuje den, kdy vaši vaječníky uvolní vajíčko, nazývané ovulace, a to před 5 dny. Mít sex v tomto období je klíčové.

Chcete-li to zjistit, budete muset zaznamenat svůj menstruační cyklus a zaznamenat, jak dlouho trvá. Den 1 je první den vašeho období. Vzhledem k tomu, že délka cyklu se může mírně lišit od měsíce k měsíci, je nejlepší sledovat několik měsíců.

Jakmile dosáhnete průměru, odečtete 18 dní od délky vašeho nejkratšího cyklu. To je první den, kdy budete pravděpodobně plodná. Dále odečtěte 11 dní od délky vašeho nejdelšího cyklu. To je poslední den, kdy budete pravděpodobně plodná. Po sexu mezi těmito dvěma daty vám poskytne nejlepší den na otěhotnění.